Choose your language: pl en ua

Blog

Formalności wymagane przy zatrudnianiu pracownika z Ukrainy

Drastyczna sytuacja geopolityczna w Ukrainie zmusiła jej obywateli do opuszczenia swojego kraju. Szacuje się, że aż 3,61 miliona uchodźców przekroczyło polską granicę od 24 lutego. Oczywiście tylko część z nich zdecydowała się osiedlić właśnie w Polsce. Oznacza to jednak, że niektórzy stale poszukują zatrudnienia. Czy wiesz, jak zatrudnić Ukraińca?

Czytaj dalej

Jaką korzyść dla Twojej firmy może przynieść współpraca z agencją pracy?

Współcześnie wielu pracodawców korzysta z pomocy agencji pracy w celu znalezienia dobrego i godnego zaufania pracownika lub pracowników. Najczęściej gdy przedsiębiorca raz skorzysta z usług tego rodzaju podmiotu, to decyduje się na nawiązanie stałej współpracy. Wynika to oczywiście z szeregu korzyści, które wiążą się z takimi usługami. Czy wiesz, na jakie udogodnienia możesz liczyć?

Czytaj dalej

Outsourcing jako trzon współczesnego biznesu

Nie ulega wątpliwości, że modelów biznesowych jest naprawdę wiele. Współcześnie coraz większą popularnością cieszy się różnego rodzaju outsourcing, który może znacząco usprawnić i ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Można powiedzieć, że jest to nowoczesny sposób prowadzenia firmy, który zdecydowanie warto wdrożyć. Czy wiesz, na czym polega i jakie korzyści gwarantuje?

Czytaj dalej

Gdzie szukać wykwalifikowanego pracownika produkcyjnego z zagranicy?

Mogłoby się wydawać, że znalezienie dobrego pracownika nie jest szczególnie trudne. Okazuje się jednak, że z biegiem lat staje się to coraz bardziej utrudnione. Z tego względu wielu pracodawców decyduje się na zatrudnianie osób z zagranicy. Czy wiesz, gdzie i jak znaleźć wykwalifikowaną kadrę do swojej firmy?

Czytaj dalej

Dlaczego warto zatrudniać pracowników ze Wschodu?

Nie ulega wątpliwości, że obywatele krajów wschodnich coraz chętniej przyjeżdżają do Polski w celu znalezienia stabilnej pracy. Wynika to przede wszystkim z chęci poprawy swoich warunków bytowych. Czy warto dać im pracę?

Czytaj dalej

Dlaczego obywatele Ukrainy szukają pracy w Polsce?

W Polsce możemy spotkać wielu obcokrajowców z krajów wschodnich, w tym obywateli Ukrainy. Dotyczy to w szczególności średnich i dużych miast, których struktura demograficzna bywa pod tym względem bardzo zróżnicowana. Zdecydowana większość z nich przybywa do naszego kraju w celach zarobkowych. Czy wiesz, dlaczego wybierają akurat Polskę?

Czytaj dalej